Müşteri Hizmetleri

 

Müşteri Hizmetleri sayfamıza hoşgeldiniz.

Alış verişinizin her aşamasında, kendinizi güvende hissedebilmeniz için en çok merak edilen konuları ve sıkça sorulan soruları size yardımcı olabilmek amacıyla aşağıda listeledik.

Farklı sorularınız için, iletişim formunu kullanabilirsiniz...

YEMEK TAKIMLARI
 • Fine Bone China nedir/ Porselen yemek takımlarıyla arasındaki fark nedir?

  Fine Bone China yemek takımlarının en belirgin özelliği olan incelik, pürüzsüzlük ve transparanlıktır. Bu takımlarda kullanılan kemik tozu, dayanıklılığı beyazlığı ve şeffaflığı artırır. Işığı geçirecek kadar ince olan Fine Bone China yemek takımları, diğer porselen takımlara göre darbelere ve ısı değişimlerine göre çok daha dayanıklı olması sebebiyle kolayca kırılıp hasar görmez.

  Bone China'nın dayanıklılığı aynı zamanda kahve, limon gibi leke oluşturabilecek maddelerin iz bırakmasını da önler.

  Quartz, feldispat, kaolin gibi doğal kil ve taşların karışımı ile %50'ye varan oranda kemik külü ile barındıran takımlar, açık krem rengini orijinal ham maddelerinden alır.

 • New Bone China Nedir? / Porselen ve Fine Bone China yemek takımlarıyla arasındaki fark nedir?

  New Bone China yemek takımları, suni kemik külü ve kemiğin bir bileşimi olan kalsiyum karbonat eklenerek oluşturulmuş porselen hammaddesine sahiptir. Bu sayede Bone China'nın zarif yapısı ve krem rengi porselene aktarılmış olur.

 • Desenli yemek takımımı bulaşık makinesinde yıkamam desenlere zarar verir mi?

  Desenlerinde altın ve platin süslemeler bulunmayan takımlar, bulaşık makinesi kullanımında desen aşınmasına karşı dayanıklıdır; ancak bulaşık makinesindeki güçlü su dönüşü, buhar ve kimyasallar, ürünlerin üzerindeki desenlerin aşınmasına ve çizilmesine neden olabilir. Bu aşınmayı önlemek için jel deterjanlar kullanılmalı ve mümkünse 30° ve kısa programda yıkama yapılmalıdır.

  Süslemelerinde yoğun altın ve platin yaldız kullanılan ürünlerin ise elde yıkanması tavsiye edilir. Yıkama sırasında porselenlerin birbirleriyle temas halinde olmamalarına özen gösteriniz.

 • Yemek takım parçalarının üzerinde beyaz lekeler oluştu, nasıl çıkartabilirim?

  Su sertliğinden dolayı lekeler oluşabilir sirke ile kolayca lekeleri temizleyebilirsiniz. Ürünüz desen içeriyorsa desen üzerindeki lekelere bu işlemi uygulamayınız.

 • Porselenleri fırında ve mikrodalgada kullanabilir miyim?

  Desenlerinde altın ve platin süslemeler bulunmayan takımlar, mikrodalga kullanımı için uygundur. Ancak süslemelerinde altın yada platin bulunan takımlar, kesinlikle mikrodalgada kullanılamaz.

  Altın, platin desenli yada desensiz tüm porselen takımların fırında kullanımı tavsiye edilmez. Çünkü buzdolabı yada dondurucudan çıkardıktan sonra hızlı değişimine tabi tutmak ve çıplak ateşe maruz bırakmak, ani ısı değişimi nedeniyle şok etkisi yaratarak çatlama ve kırılmalara neden olabilir.

 • Saklama koşulları hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Su lekelerini önlemek için Yemek takımlarını tam kurutulmuş şekilde saklamanızı öneririz. Çizilmeye karşı ise depolama sırasında üst üste yerleşimde ağırlığı minimumda tutmanızı ve kağıt separatör koymanızı öneririz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.