Menü
Sepetim
Yılbaşı Sofrası Nasıl Olmalı ?

Yılbaşı Sofrası Nasıl Olmalı ?

Yılbaşı sofraları, hem günlük olarak kurulan sofralardan hem de diğer tüm misafir sofralarından biraz farklıdır - öyle olmalı da. Yılbaşı sofrası, sadece en sevdiğin insanlarla keyif dolu bir akşam geçirmekten öte, sevdiklerinle umut dolu ve yepyeni bir yıla doğru adım atmayı simgeler. Ondan geriye doğru sayarken yepyeni bir sayfa açmanın verdiği heyecanla geçmişi geride bırakır, ileriye - ve önündeki birbirinden lezzetli yemeklere - bakarsın. Peki tüm bu duyguları bir arada sunacak bir yılbaşı sofrası nasıl hazırlanır? Tam olarak bu 3 adımda:

1. İddialı Bir Renk Teması Oluştur
İşin aslına bakarsan zevkli ve trend bir görünüme sahip olduğu sürece yılbaşı renk teman için gökkuşağının tüm renkleri emrine amade. Beyaz masa örtüsü, beyaz peçeteler ve beyaz bir yemek takımı ile oluşturduğun aydınlık görüntüyü altın renkli peçete halkaları, altın suplalar ve gold çatal kaşık bıçak takımı detaylarıyla süsleyerek asil bir hava yaratabilirsin. Yılbaşının festival ruhunu masana yansıtmak için pembe, yeşil, sarı ve mavinin neon tonlarından faydalanarak masanı adeta bir parti alanına çevirebilirsin. Daha modern ve zarif bir görünüm için siyah - beyaz kontrastından ve gümüşün parlaklığından yararlanabilir, natürel görünümlü bir sofra için ise bambu, hasır ve rattan malzemelerden faydalanarak yeni yılı bohem esintiler eşliğinde karşılayabilirsin.
2. Işıltıyı Asla İhmal Etme
 Işıltı konusunda aşırıya kaçmak istemiyorsan bardak takımında, çatal kaşık bıçak takımında ya da peçete halkalarında ufak taş detaylarına ya da metalik desenlere yer verebilirsin. Yılbaşı sofranın ışıl ışıl parlamasını istiyorsan da altın renkli ve varaklı şamdanlar, gold ağız detaylı kristal kadehler ve masaya boylu boyunca yerleştirebileceğin bir LED ışık, aradığın parıltıyı fazlasıyla sağlayabilir.
3. İşin Sırrı Odak Noktası Oluşturmakta
Renk temana ve parıltı seviyene karar verdikten sonra sıra, yılbaşı masasının odak noktasını belirlemeye geliyor. Masanın merkezi konumunda yer alacak bu obje zevkini ve tarzını yansıtacak herhangi bir unsur olabilir; romantik bir beyaz gül buketi, ışıl ışıl mumlarla süslenmiş bir runner, incilerle bezenmiş bir dekoratif obje ya da mini bir yılbaşı ağacı... Yılbaşı masanda bir odak noktası oluşturman, sofraya dekoratif ve şık bir görüntü getirmekle kalmayacak, aynı zamanda tüm misafirlerinin bu odak noktası etrafında toplanma isteğini perçinleyerek bir birliktelik hissi yaratacak.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.