Stoneware Nedir?

Stoneware Nedir?

 
Kil, kaolin ve kuvars gibi malzemelerin kompoziti olan stoneware, en başta dayanıklılığı ile tercih edilen bir malzemedir. Stoneware çamur şekil verildikten sonra yüksek ısılı fırınlarda nihai formunu alarak ismine yakışacak bir şekilde bir taş kıvamında sertleşerek kuvvetlenir. Kalın bir sır işlemi geçirdiği için darbe ve düşme şiddetine karşı yüzeylerde çatlakların oluşma riski düşüktür. Işığı seramik ve porselene göre daha az geçirir, bu nedenle mutfak servislerinde daha sağlam bir görüntü de sergileyebilir. 
 
Stoneware Sağlıklı mı?
 
Yüksek ısılarda fırınlarda pişen ve üzerine sırlanan stoneware tencere ve yemek takımları kullanım için tümüyle sağlıklıdır. Üstelik sadece yemek servisinde değil, aynı zamanda fırın veya ocak üstü pişirme koşullarında da gayet güvenilerek kullanılabilir. Non-toxic özelliği ile uzun yıllar boyunca mutfağında sana eşlik edebilir.
 
Stoneware Ürünler Nasıl Temizlenir?
 
Taş benzeri bir malzeme olarak tümüyle dayanıklı olan stoneware parçalarını temizlerken tel, sünger, fırça benzeri gereçleri kullanabilirsin. Ancak dikkat edilmesi gerekilen bir nokta stoneware tencere ve yemek servisleri için sabun ve benzeri kimyasal deterjanlardan kaçınmak önemlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.