Yasal Bilgilendirme

Güvenlik Politikası
bernardo.com.tr üzerinde gerçekleştirilen her türlü sipariş, "veri - kredi kartı - işlem" güvenlik üçgeni içerisinde değerlendirilmektedir.

Veri Güvenliği
Üye olurken sisteme girdiğiniz bilgiler güvenli veritabanında saklanmaktadır. Bernardo sakladığı bu verileri herhangi bir amaçla ve hiçbir zaman genel paylaşıma açmayacağını ve/veya üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşmayacağını taahhüt eder. Bu verilerin saklandığı veritabanına dışarıdan müdahale edilememesi için gerekli her türlü bilgi güvenliği önlemleri alınmaktadır.

Kredi Kartı Güvenliği
Alışveriş sepetinizi onayladıktan sonraki tüm işlemler sizin bilgisayarınız ve birlikte çalışmakta olduğumuz banka arasında 128-bit şifrelenmiş elektronik ortamda gerçekleşmektedir. Kredi kartı bilgileriniz, site yöneticileri dahil herhangi bir üçüncü şahıs tarafından görüntülenemez. Girdiğiniz kredi kartı bilgileri sadece alışveriş esnasında kullanılmakta ve hiçbir şekilde sitenin veri bankasında tutulmamaktadır. Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi bankada kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir. Lütfen girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için sisteme girmiş olduğunuz numaralar ve e-posta adresiniz kullanılacaktır.

İşlem Güvenliği
bernardo.com.tr`de alışverişleriniz SSL (Secure Socket Layer) sertifikası garantisi altındadır. SSL sertifikasının görevi, kullanıcı bilgisayarı ile sitenin bulunduğu anamakine (server) arasındaki bilgi akışının güvenli olarak yapılmasını sağlamaktır. Sertifika bir anahtarlama dosyasından oluşur ve sunucuya yüklenir. Bir siteye normal olarak HTTP protokolü ile bağlanılır ve ziyaretçi-sunucu arasında bilgiler normal paketleme ile akar. SSL sertifikası kullanıldığında güvenli olarak çağrılacak sayfa veya siteye HTTPS protokolü ile bağlanılır. Bu sayede ziyaretçi-sunucu arasındaki bilgiler şifrelenmiş olarak paketlenir ve ancak kullanıcı tarayıcısı (browser) veya sunucu tarafından çözülür. Böylelikle kullanıcı tarafından sunucuya gönderilecek önemli bilgiler, kredi kartı, üye bilgileri, vs. sunucuya ulaşıncaya kadar geçeceği network sistemlerinde okunamaz veya alınamaz.

Bernardo ürün fiyatı,kampanya içerik ve kurgusunu değiştirme hakkını saklı tutar.
“ Bernardo, web sitesinde kullanılan tanıtım bannerlarında yer alan yazım yanlışlarından, fiyat değişim sürecinde yaşanan güncellemelerden kaynaklı kullanıcı bilgisayarlarının hafızalarında kalan güncel olmayan bilgilerden sorumlu değildir.”

İade ve Garanti

Garanti
 
Kırılacak eşya olarak tabir edilen porselen ve cam ürünlerinin garantisi eve teslime kadardır. Teslimattan kaynaklanan sorunlarda, teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde kırık ya da sorunlu olan ürünler tespit edilip, Bernardo?ya hasarlı ürün formu doldurularak başvurulmalıdır. Teslimattan itibaren 7 gün içinde sorun bildirildiğinde, ürünlerin parçaları ücretsiz olarak temin edilir, (kırık parçalar müşteriden kargo yoluyla iade alınır. -Kargo ücreti Bernardo tarafından karşılanır-) ve parça gönderimi yapılır.

İade
bernardo.com.tr üzerinden satın aldığınız bir ürünü iade etmek isterseniz lütfen iade formunu doldurunuz. Müşteri Hizmetleri birimimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır. Kargo teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde " hesabım " sayfasından "İade talebi oluşturmak istiyorum" linkini kullanarak iade talep edebilirsiniz.
Bernardo web sitesinden alınan ürünlerin iade işlemleri teknik olarak sadece sanal pos cihazı üzerinden yapılabilmektedir. Bu nedenle mağazalardan ürün değişimi ya da iadesi yapılamaz.
Ürün iade ve değişim işlemlerinin kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır.
Bernardo tarafından kaynaklanan bir sorun ile eğer müşteriye sipariş ettiği üründen farklı bir ürün gönderilmişse, "Hesabım" sayfasından iade formu doldurarak ürün değişimi talep edebilirsiniz. Bu durumda kargo ücreti Bernardo tarafından karşılanır, karışıklık en kısa sürede düzeltilerek doğru ürün gönderilir.
Teslimattan sonra 7 günlük süreyi aşan iade başvurularında üründen kaynaklanan bir sorun yok ise (ürün ayıplı mal özellikleri taşımıyorsa) işlem yapılamamaktadır.

İade Edilen Ürünlerle İlgili Alacak Dekontu İşlemleri
Sitemizden kredi kartı ile yapmış olduğunuz ve onaylanmış siparişlerinizde yapılan iptal, değişiklik ya da ürün iade işlemleri sonrasında tarafınıza elektronik bir dekont gönderilmektedir.
Bu dekontlar bize ödemiş olduğunuz ve yapılan işlem sonrası ürün ya da sipariş toplam tutarı kadardır. Alacak dekontları sitemizde kayıtlı üyelik sayfanıza onay bekliyor statüsünde gönderilmekte ve tarafınızdan onaylanması gerekmektedir. Alacak dekontu işlemleri için aynı zamanda kayıtlı e-mail adresinize de mail yoluyla bilgi gönderilmektedir.
Dekontlarınız başka bir siparişinizde kullanmanız için onaylayarak, "Geçerli" hale getirebilirsiniz. Geçerli durumdaki dekontunuzu dilediğiniz herhangi bir siparişinizde yeniden ödeme işlemi yapmadan kullanabilirsiniz.

İptal
Siparişinizi 12 saat içerisinde online olarak iptal edebilirsiniz. Bunun için hesabım sayfasından siparişinizi detaylı görüntüleme sayfasına gidiniz "Siparişi Tamamen İptal Et" butonuna basınız.
Online sipariş iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz. Hesabım sayfasından iade formu doldurulması gerekmektedir.

Ödeme ve Teslimat
bernardo.com.tr üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde bütün kredi kartlarıyla ödeme yapabilir, ayrıca aşağıdaki banka kartlarına tanımlanmış taksit avantajları ile alışverişinizi daha uygun vadelere yayabilirsiniz.
Web sitemizden satın almış olduğunuz ürünler sizlere kargo firması aracılığıyla ulaştırılmaktadır. Normal çalışma şartlarında, sipariş verilen tarihten sonraki 7 iş günü içerisinde gönderileriniz kargoya teslim edilmektedir.
Ürünler kargoya teslim edildikten sonra size Bernardo tarafından kargo takip numaranız mail atılarak, siparişlerinizin tahmini elinize ulaşma süresi hakkında bilgilendirileceksiniz. Ayrıca size bildirilen kargo takip numarası ile kargo firmasının sitesinden de "siparişinizin nerede olduğu ile ilgili" bilgi alabilirsiniz.
bernardo.com.tr'den verilebilecek en düşük sipariş miktarı için bir limit bulunmamaktadır.
Sitemizden yapılan alışveriş işlemi sırasında faturanın teslimat şekli konusunda seçim yapmanız istenir. Seçiminize göre faturanızı siparişiniz ile birlikte aynı adrese gönderilmesini isteyebilir ya da siparişinizden farklı adrese posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.
Faturanızın gönderilmesiyle ilgili farklı bir seçim yapmadığınızda, kargo ile teslimi yapılan her sipariş fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır ve siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.
Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.
Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize mail ya da telefon yoluyla bildiriniz. En kısa zamanda kargo firması uyarılarak, evrak bulunacak ya da faturanın "aslı gibidir" kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.

Hediye Paketi
Hediye olarak satın alınan ürünler için hediye paketi yapılmasını isteyebilirsiniz. .