Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim ?

Aşama: İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünü yine İnternet mağazamızdan satışta olan farklı bir ürün ile değiştirmek isterseniz, fatura ya da irsaliyenizin arkasında bulunan iade talep formunu doldurarak ürünü formda belirtilen BERNARDO ONLINE ALIŞVERİŞ DEPOSU- CUMHURİYET MAH.PLEVNE CAD.NO:3-4-5 ERLÜKS LOJİSTİK BİNASI PANALPINA BİNASI ARKA CEPHE BODRUM KAT ŞEKERPINAR/ ÇAYIROVA/ KOCAELİ adresine kargo ile göndermelisiniz.Değişim talepleri ürün tesliminden itibaren 14 gün içinde yapılmalıdır. Aşama: Başvuru sürenizin tamamlanması için www.bernardo.com.tr adresindeki iletişim formunda ya da web sitemizdeki üyelik kaydınızın "hesabım" bölümündeki iletişim formunda ilgili başlığı seçtikten sonra; sipariş numarasıi fatura bilgileri ve cep telefonu numaranızı vererek konuyu paylaşınız. Dilerseniz yukarıda belirtilen bilgileri webmusteridestek@bernardo.com.tr adresine e-posta aracılığı ile göndererek süreci tamamlayabilirsiniz. Kargo takip, iade ve değişim süreçleri hakkında 0 850 532 27 63 nolu telefondan 2'yi tuşlayarak yardım alabilirsiniz.

2. aşamada www.bernardo.com.tr adresindeki formun doldurulmasıyla birlikte; kargo sürecinden yaşanabilecek aksaklıklardan kaynaklanacak sorunların önüne geçilmiş oluyor.Bununla birlikte gönderdiğiniz ürünler hakkında, depo personelinin bilgi sahibi olması ve değişim/iade/kırık ürün temini sürecinin daha hızlı ilerlemesi sağlanıyor.

Önemli ! Değişim nedeniyle yapılan gönderimlerde, kargo bedeli gönderene aittir.

İade etme süresi kaç gündür ?

Almış olduğunuz ürün ya da ürünlerde bir sorunla karşılamanız veya ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması halinde, ürünleri kullanmadığınız taktirde teslimat tarihinden itibaren 14 gün boyunca iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir.İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde yer aralan Madde 7'deki "Cayma Hakkı" ve Madde 8'deki "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır. (bk. bernardo.com.tr - Mesafeli Satış Sözleşmesi) İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli Satış Sözleşmesi" şartlarına uygun ve hasarsız bir şekilde geri gönderilmelidir.

İade şartları nelerdir?

Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

• Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

• Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz ve fatura arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurmanız gerekmektedir.

• Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.

• Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Kargo bedeli fatura tutarı üzerinden kesilerek değişim işlemi yapılacaktır.Gönderimlerin UPS Kargo ile yapılması zorunludur.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

İade edilen ürün, İnternet depomuzdaki yetkililer tarafından teslim alındıktan ve iade onayı verildikten sonra, alışveriş tutarınız kredi kartınıza 10 gün içerisinde iade edilir.Kartınıza iade işlemi yapıldıktan sonra webmusteridestek@bernardo.com.tr adresinden, sitemize üye olduğunuz e-posta adresinize iade bilgileri yollanarak ayrıntılı bilgilendirme yapılır.Yapılan iade işleminden sonra banka iade süreçleri gereği 48-72 saat arasında iade edilen tutar kredi kartı hesabınıza yansıyacaktır.